آرتــا تجــارت آرمـــه

شناسایی تأمین کنندگان

شناسایی تامین کنندگان

یکی از دردسرهای بزرگ خرید خارجی برای کسانی که با فرایند آن آشنایی ندارند، یافتن و انتخاب تامین‌کننده مناسب و دارای صلاحیت، با بهترین نسبت قیمت به کیفیت است. بسیاری از خریدهای برون مرزی بدلیل عدم شناخت از تامین‌کنندگان و بازارهای کشور مبدا، عدم آگاهی از وجود خارجی یا اعتبار تامین کننده‌ای که صرفا بوسیله جستجوهای اینترنتی یافت شده، عدم شناخت از فرایندهای تولید و کنترل‌کیفیت کارخانه سازنده و … با شکست روبرو می‌شوند.

خدمت منبع یابی آرتا تجارت آرمه امکان شناخت تولیدکنندگان محصولات مختلف را برای مشتری فراهم ساخته و ایشان را در بررسی صلاحیت تامین‌کننده و ارزیابی کیفیت محصولات آن یاری می‌نماید. در این مسیر، شرکت وین ورد با اخذ الزامات و نیازمندی‌های مشتریان و با کمک تیم‌های مهندسی فروش دفتر ایران و مهندسی خرید دفاتر چین و تایوان، جستجویی گسترده برای یافتن تولیدکنندگان کالای مورد‌ نظر آغاز می‌کند. طی این فرایند، واحد مهندسی خرید با مراجعه به وب‌سایت‌ها، بازارها، نمایشگاه‌ها، اصناف، اتاق‌های بازرگانی و وزارتخانه‌های مرتبط، لیست بلندی از تامین‌کنندگان تهیه می‌نماید.

سپس این لیست با توجه به الزامات کارفرما (اعم از الزامات فنی، قیمت و …) فیلتر شده و در نهایت لیستی کوتاه از تامین‌کنندگان بالقوه بدست می‌آید. با توجه به معیارهایی که با همکاری مشتری و واحد مهندسی فروش وین ورد تهیه شده ‌است، تامین‌کنندگان موجود در لیست کوتاه بصورت حضوری یا غیر حضوری ارزیابی و اعتبارسنجی می‌شوند و به هر یک از آنها رتبه و امتیازی داده می‌شود. در پایان، گزارش و لیست نهایی منبع یابی که مجموعه ای از تامین کنندگان ارزیابی‌شده می‌باشند، به مشتری ارائه می‌شود.

از جمله مزایای این خدمت آرتا تجارت آرمه می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • درک صحیح خواسته ها و الزامات مشتریان جهت انتقال به تامین کنندگان
  • دارا بودن دفتر مرکزی در کشورهای چین و تایوان
  • تجربه یافتن تامین‌کنندگان محصولات مختلف از شرق آسیا
  • یافتن تامین‌کننده درست کالاها با استفاده از فرایند تخصصی مهندسی خرید
  • ارزیابی اولیه و دوره ای تامین کنندگان بصورت حضوری و غیرحضوری براساس شاخص های ارزیابی و با همفکری مشتریان
تهیه شده توسط آرتا تجارت آرمه

تهیه شده توسط آرتا تجارت آرمه

تیم ما در تلاش است بهترین مقالات و محتوا در زمینه کسب وکار و بازرگانی، را در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.